Serhat, 1444. Sk. No:24, 06378 İvedik Osb/Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • Serhat, 1444. Sk. No:24, 06378
    İvedik Osb/Yenimahalle/Ankara
  • 9:00 - 18:00
    Pazar Kapalıyız

Blog

Medico Teknik

Otoklavın Süresi Ne Kadar

Otoklavın süresi ne kadar genel olarak bakarsak, çalışma süresi sterilizasyonlarda çeşitli faktörlere göre değişmektedir. Sterilizasyonda nem uygulama, sıcaklık, basınç gibi durumlar bu süreci etkiler.
Medico Teknik

Otoklav Pastörizasyon

Otoklav pastörizasyon işlemi, otoklav cihazlarının kullanımının bir farklı alanıdır. Pastörizasyon, gıda sanayisinde besin maddelerini hastalık yapıcı olan mikroorganizmalardan arındırmak amacıyla yapılan bir ısıtma yöntemidir.
Medico Teknik

Otoklav Özellikleri Nelerdir

Otoklav özellikleri nelerdir ve ne işe yarar bakıldığı zaman, bu cihazlar çeşitli maddelerin yüksek basınç ve yüksek sıcaklık altında ne tür tepki vereceklerini inceleme amacı ile kullanılır. Basınçlı buhar sterilizasyon işlemlerinde üst düzey bir pe
Medico Teknik

Otoklav Ne zaman Kapatılır

Otoklav ne zaman kapatılır sorusu için öncelikle cihazın çalışma prensibini anlamak gerekir. Otoklav ile steril işlem bitince yani 121 derecede 15-20 dakika, 115 derecede 30 dakika, flaş otoklavda 134 derecede üç ila dört dakikalık bir süre yeterli o
Medico Teknik

Otoklav Kontrolleri Nedir

Otoklav kontrolleri nedir genel olarak özetlersek bu kontroller, otoklavların yerleşimi, muhafaza ve yalıtım durumunu, basınç ve vakum kaynağı, kaynak dikişlerin uygunluğu, deformasyon ve korozyon durumu, hücre ve ceket durumu kontrol edilmektedir.
Medico Teknik

Otoklav Kaç Derecede Açılır

Otoklav kaç derecede açılır genel olarak basınç ölçer göstergesine bağlı bir konudur. Bu gösterge eğer 1,5 -2,0 Atm arasına geldiğinde buhar vanası açılır ve buharın otoklav içine girmesi sağlanır. Bu işlem ardından sterilizasyon süresi de saat kulla
Medico Teknik

Otoklav Basıncı Kaç Olmalı

Otoklav basıncı kaç olmalı basınçlı buhar sterilizasyonunda sterilizasyonu sağlamaya yeterli olan sıcaklık, uygulama süreleri ve basınç 121 derece için 1 atmosfer ve 15 dakika 134 için ise 2 atmosfer ve üç dakikadır.
Medico Teknik

Endüstriyel Otoklavlar

Endüstriyel otoklavlar günümüzde otoklav teknolojisi için önemli cihazlardır. İçinde yüksek sıcaklık ve basınç bulunan bu kaplar genellikle silindir şeklindedir çünkü yuvarlak şekil, yüksek basınçlara daha iyi dayanmaktadır.
Medico Teknik

Otoklav kapağı ne zaman açılır

Otoklav kapağı ne zaman açılır basınç ölçer göstergesine bağlıdır. Bu gösterge 1,5 – 2.0 Atm arasına geldiği zaman buhar vanasının açılarak buharın otoklav içine girmesi sağlanmaktadır.
Medico Teknik

Otoklav Kaça Ayrılır

Otoklav kaça ayrılır baktığımızda bir materyal üzerindeki mikroorganizmaların sporlu olanları da öldürme etkisine sahiptir ve sterilizasyon ünitesinin büyüklüğüne göre değişir.
Medico Teknik

Otoklav Nasıl Kullanılır

Otoklav nasıl kullanılır genel olarak bakarsak, yüksek sıcaklık, basınç ve buharla yapılan sterilize işlemlerde kullanılmaktadır. Otoklavlar başarılı bir sterilize işlemi ile bilinmektedir.
Medico Teknik

Otoklav Hangi Alanlarda Kullanılır

Otoklav hangi alanlarda kullanılır bakarsak, yüksek basınç ve sıcaklıkla sterilize olması gereken ekipmanlar için kullanılır. Sterilizasyon ise bir maddenin üzerinde veya içerisinde yer alan tüm mikroorganizmalardan arındırma işlemidir.
Medico Teknik

Kaç Çeşit Otoklav Vardır

Kaç çeşit otoklav vardır bakarsak otoklav sınıfı içerisinde B, S ve N sınıfları yer alıyor. En kapsamlı otoklavlar B sınıfı olanlarıdır. B sınıfı olan otoklavlarda vakum pompaları vardır.
Medico Teknik

Shredder Parçalayıcı Makineler

Shredding Parçalayıcı Uygulamaları, Neden Shredding parçalayıcı, shredder parçalayıcı makineler, Shredding Parçalayıcı Kullanım Alanları
Medico Teknik

Otoklav Nedir Ne İçin Kullanılır

Otoklav Nedir Ne İçin Kullanılır; ameliyat ve laboratuvarlardaki mikroorganizmaların yok edilmesi için kullanılır. Medico Teknik ile iletişime geçerek kaliteli otoklav cihazlarını temin edebilirsiniz.
Medico Teknik

Otoklav Cihazı Nerelerde Kullanılır

Otoklav Cihazı Nerelerde Kullanılır yüksek basınç ve sıcaklıkta ekipmanları sterilize eder. Otoklav makinesi; çeşitli ekipmanların üzerindeki ve içindeki mikroorganizmaları yok eder. Medico Teknik, uzman ekiplerle otoklav cihazların üretim ve satışın
Medico Teknik

Otoklav cihazı fiyatları

Otoklav cihazı fiyatları, yüksek ısı ve basınç altında materyallerdeki çeşitli mikroorganizmaları yok eder. Medico Teknik, profesyonel personelleriyle otoklav cihazlar tasarlıyor.
Medico Teknik

Sterilizasyon Cihazları

Medico Teknik aracılığıyla sterilizasyon cihazları satın alarak mikrop ve bakterilerin öldürülmesini sağlayabilirsiniz.
Medico Teknik

Otoklavlar Nedir

Medico Teknik tarafından temin edebileceğiniz otoklavlar; laboratuvar, tıp gibi teknolojilerde kullanılan cihazları ifade ediyor. Sağlık sektöründe çok kullanılan cihazların başında geliyor.
Medico Teknik

Otoklav Sterilizasyon Cihazı

İnsan ve sağlığı için hastane, veteriner klinikleri, laboratuvar gibi yerlerde kullanılan malzemelerin temiz olması için otoklav sterilize cihazı kullanılması gerekir. Medico Teknik; hastane, laboratuvar ve veteriner kliniklerindeki malzemelerin ster
Medico Teknik

Otoklav da Sterilizasyon

Medico Teknik, otoklav da sterilizasyon cihazları birçok alanda kullanılmaktadır. Otoklavda sterilizasyon; el aletleri ile orta büyüklükteki malzemelerin sterilize ve dezenfeksiyonunu sağlıyor.
Medico Teknik

Otoklav Cihazı

Medico Teknik birbirinden kaliteli ve kullanışlı otoklav cihazı çeşitleriyle piyasada önemli yer tutuyor. Maddeleri üzerindeki mikroorganizmaları yok etmek ancak sterilizasyon işlemleriyle mümkündür.
Medico Teknik

Otoklav

Otoklav ekipmanı, tıbbi ve laboratuvar teknolojisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca otoklavlar ilaç ve sanitasyon sektörleri gibi sektörlerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Peki otoklav ne işe yarar ve özellikleri nelerdir?
Medico Teknik

Tıbbi Atıkların Sterilizasyonu

Sterilizasyon, enfekte atıkların (tıbbi atık) belirli bir süre boyunca yüksek basınçlı, yüksek sıcaklıktaki buhara maruz bırakılarak zararsız hale getirilmesi işlemidir. Diğer bir deyişle mikroorganizmaların nem, ısı ve basınçla etkisiz hale getirilm
image ×
Medico Teknik
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1