Serhat, 1444. Sk. No:24, 06378 İvedik Osb/Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
 • Serhat, 1444. Sk. No:24, 06378
  İvedik Osb/Yenimahalle/Ankara
 • 9:00 - 18:00
  Pazar Kapalıyız

Otoklav Sterilizasyon Cihazı

Otoklav Sterilizasyon Cihazı

Otoklav Sterilizasyon Cihazı

İnsan ve sağlığı için hastane, veteriner klinikleri, laboratuvar gibi yerlerde kullanılan malzemelerin temiz olması için otoklav sterilize cihazı kullanılması gerekir. Medico Teknik; hastane, laboratuvar ve veteriner kliniklerindeki malzemelerin sterilizasyonunu sağlıyor.

Otoklav sterilizasyon cihazı; malzemeler üzerindeki mikrop ve bakterileri tam anlamıyla yok eder. Hücre duvarında yer alan proteinlerin yok edilmesi için mikropların belirli dereceye dek ısılarının yükseltilmesi gerekmektedir. Sterilizasyon işlemi, mikropların yok edilmesinde önemli rol oynuyor. Otoklav sterilizasyon cihazları hem mikropları yok etme konusundaki yüksek verimlilikleri hem de uygun fiyatlarıyla günümüzde pek çok yerde kullanılmaktadır. Otoklav sterilizasyon cihazı teknik özellikleri kapsamında dezenfeksiyon işlemlerinin otomatik şekilde yapıldığını söyleyebiliriz.

Otoklav Sterilizasyon Cihazı Özellikleri Nelerdir?

Otoklav sterilize cihazı sağlık kurumları yanında kuaför gibi yerlerinde Covid-19 salgınıyla birlikte ihtiyacı haline gelmiştir. Bulaşıcı virüslerin, mikropların tamamen yok edilmesinde önemli rol oynadıklarını söyleyebiliriz. Otoklav sterilizasyon cihazı özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

 • Mikropların öldürülmesi için yüksek güce sahip florasan lambalar kullanılır. Nanometre dalga boylarının çok yüksek olması gerekmektedir.
 • Kısa sürede tüm mikropların, virüslerin, bakterilerin %99’u yok edilir.
 • Havanın dezenfekte edilmesi için önemli rol oynar. Hastane gibi ortamlarda havanının dezenfekte edilmesi çok önemlidir.
 • Genellikle mikropları tümden yok etmek için cihazlarda UV-C ışığı kullanılmaktadır. UV-C ışığı kesinlikle cilde zarar vermez.
 • Bu tür cihazların tam anlamıyla dezenfekte işlemini gerçekleştirmesi için; ışığın maruz kalma süresi ile ışık kaynak mesafesine bakılır. Bahsettiğimiz iki unsur sterilizasyon cihazının malzemeleri ve havayı dezenfekte etmesini sağlar.

Otoklav Sterilizasyon Türleri

Otoklav sterilize cihazları; yüksek nemi ve ısıyı içlerinde barındırırlar. Medico Teknik bünyesindeki arkadaşlarımız; otoklav sterilizasyon cihazları müşteriye temin eder kullanım talimatları konusunda özel danışmanlık sağlamaktadır. Cerrahi cihazlardan tutunda çarşaf, örtü ve implante edilen tıbbi cihazlara kadar hepsinin sterilizasyon cihazlarında dezenfektesi yapılması gerekiyor. Tıbbi malzemelerin steril olması sağlık açısından çok önemlidir. Hastaya bulaşan herhangi bakteri ve mikrop türü onun yaşamını önemli ölçüde tehlikeye sokar.

Otoklav sterilizasyon cihazları çeşitleri medikal alanda kullanılacaksa çok dikkat edilmelidir. Özellikle diş sterilizasyon makineleri ve tıbbi sterilizasyon makinelerinin doğru kullanılmasına çok dikkat etmek gerekiyor. Otoklav sterilizasyon cihazları, geniş ürün yelpazesinden oluşmuştur. Farklı farklı boyut ve yapılarını çok rahat temin edebilirsiniz. Sterilizasyon cihazlarında; hava boşaltma musluğu, kazan, termostat, termometre, kapak, basınç ayar supabı ve manometre şeklinde bölümler vardır. Ayrıca kullanılacak alana göre büyük ve küçük boyutlarda üretildiğini de söyleyebiliriz. Otoklav sterilizasyon cihazı fiyatları, modellere göre değişmektedir. Her model farklı farklı fiyatlandırılmıştır. Özellikle cihazların boyutu ve özellikleri arttıkça fiyatta doğru orantılı artar diyebiliriz. Kullanılacak her alana özel otoklav sterilizasyon cihazları geliştirilmiştir. Örneğin, malzemelerin dezenfektesiyle havanınkinin çok farklı olduğunu söyleyebiliriz. Çalışma prensipleri de modelden modele değişiklik göstermektedir.

Medico Teknik

Benzer Paylaşımlar

Otoklav Nasıl Kullanılır
Otoklav nasıl kullanılır genel olarak bakarsak, yüksek sıcaklık, basınç ve buharla yapılan sterilize işlemlerde kullanılmaktadır. Otoklavlar başarılı bir sterilize işlemi ile bilinmektedir.
Otoklav kapağı ne zaman açılır
Otoklav kapağı ne zaman açılır basınç ölçer göstergesine bağlıdır. Bu gösterge 1,5 – 2.0 Atm arasına geldiği zaman buhar vanasının açılarak buharın otoklav içine girmesi sağlanmaktadır.
Shredder Parçalayıcı Makineler
Shredding Parçalayıcı Uygulamaları, Neden Shredding parçalayıcı, shredder parçalayıcı makineler, Shredding Parçalayıcı Kullanım Alanları
image ×
Medico Teknik
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1