Serhat, 1444. Sk. No:24, 06378 İvedik Osb/Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • Serhat, 1444. Sk. No:24, 06378
    İvedik Osb/Yenimahalle/Ankara
  • 9:00 - 18:00
    Pazar Kapalıyız

Otoklav da Sterilizasyon

Otoklav da Sterilizasyon

Otoklav da Sterilizasyon

Medico Teknik, otoklav da sterilizasyon cihazları birçok alanda kullanılmaktadır. Otoklavda sterilizasyon; el aletleri ile orta büyüklükteki malzemelerin sterilize ve dezenfeksiyonunu sağlıyor.

Klinik, hastane, eczane ve laboratuvarlarda kullanılan malzemelerin sterilizasyonlarının mutlaka yapılması gerekiyor. Belirttiğimiz ortamların steril olması canlı sağlığı açısından çok önemlidir. Malzemelerin steril kalması, otoklav da sterilizasyon cihazlarıyla mümkündür. Otoklav da sterilizasyon cihazlarının çalışma prensipleri çok kolaydır. Otoklav sterilizasyon cihazı, 100 derece üzerindeki sıcaklıklarda çalışır. Burada amaç; suyun kaynama noktasını yükseltmektir. Sterilizasyon cihazlarındaki buharla malzemelerin tümü temizlenir. Yüksek buhar sayesinde bakteri ve mikroplar malzemelerin üzerinden tamamen yok edilir. Otoklav da sterilizasyon cihazları, uzman kişiler tarafından kullanılmaktadır. Medico Teknik, otoklavda sterilizasyon cihazların satışıyla birlikte müşterilerine kullanım desteği de sunuyor.

Otoklav da Sterilizasyon Hangi Alanlarda Kullanılıyor?

Otoklav da sterilizasyon cihazları günümüzde pek çok alanda kullanılıyor. Otoklav da sterilizasyon cihazlarının kullanım alanlarını şöyle sıralayabiliriz,

  • Tıp,
  • Turizm,
  • Gıda sektörü,
  • Kozmetik,

Mikrop, bakteri ve virüsler insan sağlığını olumsuz etkiler. Dezenfeksiyon işlemleriyle insan sağlığını olumsuz etkileyen tüm faktörler yok edilir. Sterilizasyon işlemlerinde sağlanan buharın gücüyle maddelerin üzerindeki mikropların tümü ortadan kaldırılır. Enfeksiyon oluşma riski, otoklavda sterilizasyonla tamamen ortadan kaldırılmış oluyor. Tıp dünyasında cerrahi işlemlerde kullanılan malzemeler sterilize yapılarak insan sağlığına uygun hale getirilir. Aynı zamanda sebze, meyve ve içme sularının da mutlaka sterilize edilmesi gerekiyor. Gıda sektörü, tıptan sonra sterilizasyon cihazlarına ihtiyaç duyulan önemli bir sektör. Gıdaların paketlenmesi, tüketiciye sunulması gibi tüm noktalarda sterilizasyon çalışmaları mutlaka yapılması gerekiyor. Otoklav sterilizasyon cihazı, kozmetik sektörü içinde olmazsa olmazdır. Kuaförlerde ve güzellik salonlarında kullanılan malzemeler, sterilizasyon cihazlarıyla dezenfekte edilir. Bu sektörlerdeki malzemeler bir defa kullanıldıktan sonra sterilize yapılıp sonrasında başka kişi üzerinde kullanılması gerekiyor. Turizm sektörünün de kullanması gereken cihazdır. İnsan sirkülasyonunun çok olduğu otel gibi alanlarda kullanılan malzemeler; sterilizasyonlu çamaşır ve bulaşık makinelerinde yıkanır. Otoklav sterilizasyon cihazı ile hijyen kurallarına tam anlamıyla uyulmuş olur. Böylelikle birçok hastalığında önüne geçilmiş olur.

Otoklav Sterilizasyon Faydaları Nelerdir?

Otoklav sterilizasyon cihazları; kolay kullanımlarıyla dikkat çekiyor. Pratik kullanımı olan otoklav sterilizasyon cihazlarıyla etkili şekilde temizlik sağlanmış olur. Tıp, gıda, kozmetik, turizm gibi sektörlerin yanında evler içinde üretilen modellerimiz vardır. Medico Teknik ile iletişime geçerek cihazlarımızın hepsi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Cihazlarımız son teknolojiyle ve uygun fiyatlı olarak üretilmiştir.

Evlerde bebek biberonları otoklav sterilizasyon cihazlarıyla dezenfekte edilebilir. Otoklav sterilizasyon cihazları sayesinde bebeklerin enfeksiyon kapmasının önüne geçilmiş olur.

 İnsan sirkülasyonu, birçok hastalığın habercisidir. Hastalıklardan korunmak için temin edilmesi gereken cihazların başında geliyor. Hastane, klinik, kuaför, restoran gibi alanlarda sterilizasyon cihazının olması müşterilerin gözünde olumlu imaj kazandır. Bu sebeple bahsettiğimiz yerlerde özellikle sterilizasyon cihazı kullanmaya özen gösterilmelidir.

Medico Teknik

Benzer Paylaşımlar

Otoklav Özellikleri Nedir
Otoklav cihazlarının özellikleri nelerdir sorusuna ve kullanım alanları hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz. Otoklav cihazlarının çeşitli maddeleri yüksek sıcaklıklarda ve basınç altında nasıl bir tepki vereceklerini incelemek amacıyla kullanabilir
Otoklav Cihazı Nedir
Bir maddenin üzerinde ya da içerisinde yer alan mikroorganizmaların arındırılması işleminde kullanılan cihaz otoklav cihazıdır. Sterilizasyon işlemi yapıldıktan sonra virüs, bakteri, mantar ve buna benzer tüm mikroorganizmalar yok edilmektedir.
Otoklav Ne zaman Kapatılır
Otoklav ne zaman kapatılır sorusu için öncelikle cihazın çalışma prensibini anlamak gerekir. Otoklav ile steril işlem bitince yani 121 derecede 15-20 dakika, 115 derecede 30 dakika, flaş otoklavda 134 derecede üç ila dört dakikalık bir süre yeterli o
image ×
Medico Teknik
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1