Serhat, 1444. Sk. No:24, 06378 İvedik Osb/Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
 • Serhat, 1444. Sk. No:24, 06378
  İvedik Osb/Yenimahalle/Ankara
 • 9:00 - 18:00
  Pazar Kapalıyız

Sterilizasyon Cihazları

Sterilizasyon Cihazları

Sterilizasyon Cihazları

Medico Teknik aracılığıyla sterilizasyon cihazları satın alarak mikrop ve bakterilerin öldürülmesini sağlayabilirsiniz.

Sterilizasyon cihazları; insan sağlığında tehdit oluşturan hastalıkların ortaya çıkmasını sağlayan tüm mikroorganizmalardan korur. Aynı zamanda canlı vücudunda kullanılan cihazların hijyenini sağlar. Ameliyatlardaki cihazları örnek verebiliriz. Endüstriyel ve sağlık alanlarında buharlı sterilizasyon cihazları çok kullanılıyor. Ameliyat, laboratuvar gibi alanlarda kullanılan malzemeleri belirli süre hem basınç hem de sıcaklıkla buhara maruz bırakıp mikropların ölmesi sağlanabilir. Sterilizasyon işlemine tabii tutulacak cihazlar, hazneli şekildeki bir kaba koyulur. Sterilizasyonun tam yapılması için; buhar, zaman ve sıcaklığın çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Sterilizasyon cihazları içinde sterilizesi olan malzemelerin buharın içinde kalma oranı;

 • Şekil,
 • Boyut,
 • Ağırlığına göre değişiyor.

Sterilizasyon Cihazları Kullanımı

Basınçlı buhar ile sterilizasyon cihazını kullanmadan mutlaka içinde herhangi bir malzeme var mı yok mu diye takip edilir. Malzemenin kalmadığına kanıt getirilince hemen hazne içine su koyulur. Hazneye su koyulduktan sonra sterilize işlemine tabii tutulacak malzemelerde hazneye düzgünce yerleştirilir. Hazneye tüm malzemeler yerleştirildikten sonra cihazın kapağı kapatılır. Cihazın hava sızdırmamasını engellemek içinde vidaları sıkılıp akabinde cihaz çalıştırılmaya başlanır.

Sterilizasyon cihazı çalıştırılmaya başladığında emniyet kapakçıkları hazne üzerinde gerekli basıncın korunması adına ayarı yapılır. Hazne içinde yer alan su kaynadıktan sonra suyla hava karışımının yerlerinin değiştirilmesi içinde boşaltma tüpünden çıkması sağlanır. Hava karışımının yer değiştirilmesi su kabarcıkları borudan çıkınca mümkün hale gelir. Drenaj boru kapatıldığı takdirde buharda hedeflenen düzeye ulaşmış olur. İhtiyaç duyulan basınca ulaşıldıktan sonra fazla basınç varsa oda yaklaşık 15 dakikada gider. Elektrikli ısı kapatılarak ardından cihazın içindeki basınçta atmosfer basıncı düzeyine düşmesi gerekir. Bunun için sterilizasyon cihazının mutlaka beklenmesi gerekiyor. Sterilize işleminin bitmesinin ardından boşaltma borusunu açıp, malzemeler alınır.

Sterilizasyon Cihazları Çeşitleri Nelerdir?

Sterilizasyon cihazları hem neme hem de yüksek ısıya çok dayanıklıdırlar. Cerrahi çarşaf, örtü, alet ve implante edilen tüm tıbbi cihazların tam şekilde hijyeninin sağlanması çok önemlidir. Bu cihaz ve malzemeler sterilize yapılmadığı takdirde kontaminasyonla alakalı durum ortaya çıkarak iltihap oluşur. İltihabın oluşumunu engellemek tamamen sterilize ile mümkündür. Basınçlı buhar ile sterilizasyon cihazları farklı boyut ve yapılarda oluşur. Sterilizasyon cihazları;

 • Termometre,
 • Kazan,
 • Hava boşaltma muslukları,
 • Termostat,
 • Manometre,
 • Kapak,
 • Basınç ayar supabı gibi bölümlerden oluşur.

Medico Teknik; herkesin ihtiyacına uygun sterilizasyon cihazı sağlıyor. Medico Teknik ile iletişime geçerek cihazların boyutları, özellikleri, fiyatları gibi konularda bilgi edinebilirsiniz. Mini boyutlu olanlarından tutunda büyük sanayi tipli olanlarına kadar tüm çeşitleri Medico Teknik’ten satın alma olanağınız var. Sterilizasyon cihazları fiyatları, özellikleri kapsamında herkesin ihtiyacına göre belirlenmiştir. Her bütçeye uygun bir fiyat politikası belirlediğimizi söyleyebiliriz. Sterilizasyon cihazlarında kalite ve uygun fiyat politikası iyi bir şekilde dengelenmiştir.

Medico Teknik

Benzer Paylaşımlar

Shredder Parçalayıcı Makineler
Shredding Parçalayıcı Uygulamaları, Neden Shredding parçalayıcı, shredder parçalayıcı makineler, Shredding Parçalayıcı Kullanım Alanları
Otoklavlar Nedir
Medico Teknik tarafından temin edebileceğiniz otoklavlar; laboratuvar, tıp gibi teknolojilerde kullanılan cihazları ifade ediyor. Sağlık sektöründe çok kullanılan cihazların başında geliyor.
Otoklav Cihazı
Medico Teknik birbirinden kaliteli ve kullanışlı otoklav cihazı çeşitleriyle piyasada önemli yer tutuyor. Maddeleri üzerindeki mikroorganizmaları yok etmek ancak sterilizasyon işlemleriyle mümkündür.
image ×
Medico Teknik
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1